Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon, Ağrı, Bitlis, Rize, Muş, Siirt, Van, Artvin, Hakkâri ve Şırnak illerinde kuvvetli yağışlar beklendiği için "sarı" kodlu uyarı verdi. Uyarıda, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, kuzey ve doğu kesimlerin parçalı ve çok bulutlu olacağı, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Trakya ve Çanakkale'nin batısında ise gece saatlerinden itibaren aralıklı yağışların beklenildiği belirtildi.

Genel olarak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülen yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olabileceği ifade edildi. Bu yağışların Artvin, Hakkâri, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiği belirtildi.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde azalacağı, ülke genelinde ise mevsim normallerine yakın seyredeceği tahmin ediliyor.

Özellikle Artvin, Hakkâri, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde gece saatlerinde kuvvetli yağışlar beklenirken, bu durumun ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalara neden olabileceği konusunda vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, TCG ANADOLU Gemisini Ziyaret Etti KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, TCG ANADOLU Gemisini Ziyaret Etti

Kaynak: (Haber Merkezi)