Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin batısında yer alan 13 il için sarı kodlu uyarıda bulunarak şiddetli sağanak beklendiğini duyurdu. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olması beklenen şiddetli yağışlar, sel, su baskını ve ulaşımda aksamalara neden olabileceği konusunda vatandaşları uyardı.

MGM'nin yaptığı açıklamaya göre, Marmara Bölgesi'nde İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de lokal kuvvetli sağanak yağışlar bekleniyor. Ayrıca Ege Bölgesi'nde İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla ile Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'da da yerel şiddetli yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yetkililer, sağanak yağışların lokal olarak şiddetli olabileceğini ve bu durumun sel, su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara yol açabileceğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu ve olası risklere karşı güncel bilgilerin takip edilmesi gerektiğini hatırlatarak, vatandaşların güvenliğini sağlamak adına gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

Bazı illerde hava sıcaklıkları rekor kırdı Bazı illerde hava sıcaklıkları rekor kırdı

Kaynak: (Haber Merkezi)