Öğrencilerin karnelerini almasının ardından, sosyal medyada dolaşan "Yarıyıl tatili 1 aya uzatıldı" iddialarıyla ilgili Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden önemli bir açıklama geldi. Merkez, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 7 Temmuz 2023 tarihinde yayımladığı genelgeye göre, 2023-2024 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili süresinde herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti. Bu doğrultuda, sömestr tatilinin 22 Ocak 2024 tarihinde başlayıp, 2 Şubat 2024 tarihinde sona ereceği vurgulandı.

Öğrencilerin merakla beklediği ikinci dönemin başlangıç tarihi ise 22 Ocak Pazartesi günü oldu ve ikinci dönem 5 Şubat'ta başlayacak. Pandemi nedeniyle gündeme gelen uzaktan eğitim konusuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, üst solunum yolu hastalıklarındaki artış ve Sağlık Bakanı Koca'nın paylaşımları, "Okullar ikinci dönemde açılamayacak mı?" sorularını beraberinde getirdi. Ancak henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

MEB-EKYS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı MEB-EKYS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatil ise 8-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. 2024 eğitim öğretim yılı ise 14 Haziran 2024 Cuma günü sona erecek. Velilere ve öğrencilere yapılan çağrıda, eğitim takvimine dair resmi bilgilere, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden ulaşılabileceği hatırlatıldı.

Kaynak: (Haber Merkezi)