Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde 18 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin genelinin parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği; yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bazı bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Özellikle Muğla, Çanakkale, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Aydın gibi illerde kuvvetli yağışlar beklenirken, bölge genelinde sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum riski ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği ifade edildi. Ayrıca, Batı Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esecek rüzgarın, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalara neden olabileceği uyarısında bulunuldu.

Sis Perdesi: Sabiha Gökçen’de Uçuşlar Yeniden Rota Aldı Sis Perdesi: Sabiha Gökçen’de Uçuşlar Yeniden Rota Aldı

Sarı kodla uyarılan 18 il şu şekilde sıralandı: Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Edirne, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Tekirdağ ve Yalova. Halkın, meteorolojik uyarılara karşı dikkatli ve tedbirli olması önemle vurgulandı.

Kaynak:  (İLKHA)