2023-2024 eğitim-öğretim yılı bugün sona eriyor.

MEB "Araştırma Uygulama İzinleri Başvuru ve Değerlendirme Modülü" açıldı MEB "Araştırma Uygulama İzinleri Başvuru ve Değerlendirme Modülü" açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, ortaokul öğrencileri için karnelere yeni bir tasarım getirerek ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumlarını da ekledi.

Bu yıl ders ortalaması 50 olan ve en fazla 3 dersten başarısız olan öğrenciler bir üst sınıfa sorumlu öğrenci olarak geçirilecek.

 9'uncu sınıflarda 4 ders ve üzeri zayıfı olan öğrenciler sınıf tekrarı yapacak. Sınıf geçmede Türkçe baraj puanı ise 70'e çıkarıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, 1 Temmuz itibarıyla ilkokul 2'nci sınıftan itibaren tüm kademelerde yaz okulu açacak. Öğrenciler, spor, görsel sanatlar, müzik ve bilişim dallarında ücretsiz yaz okullarına katılabilecek. Kurslar, saat 13.30'dan sonra ve haftada 5 gün olarak planlanacak. Her bir ders için günlük 2 saatten fazla planlama yapılamayacak ve kurslar 4 haftadan az, 8 haftadan fazla olmayacak. Yaz okulları, 29 Ağustos'ta sona erecek.

8, 11 ve 12'nci sınıf öğrencileri için destekleme ve yetiştirme kursları da açık olacak. 

2024-2025 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül'de başlayacak.

Kaynak: (İLKHA)