Hacı adayları, kutsal topraklara gitmek için ön kayıtlarını oluşturduktan sonra gözlerini bugün yapılacak olan 2024 Hac kurasına çevirdi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Milyonlarca kardeşimizin hasretle beklediği Hac kurasını Diyanet İşleri Başkanlığımızda gerçekleştireceğiz" sözleriyle kura çekiminin önemine vurgu yaptı.

Kutsal yolculuk için başvuruda bulunan hacı adayları, kura sonuçlarını aynı gün saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecekler. Heyecan ve merakla beklenen sonuçlar, adayların umutlarını gerçeğe dönüştürme fırsatı sunacak.

46 İlde Gerçekleştirilen Çengel-3 Operasyonunda 1 Milyon Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi 46 İlde Gerçekleştirilen Çengel-3 Operasyonunda 1 Milyon Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

Kura çekiminde isimleri çıkan hacı adayları, kesin kayıt işlemlerini yine e-Devlet üzerinden tamamlayacaklar. Bu süreçte gerekli belgeleri eksiksiz olarak sunan ve kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adaylar, kutsal topraklara gitmek için hazırlıklarını sürdürecekler.

(İLKHA)