Amazon alışveriş olayını bambaşka bir boyuta taşıyor. Şirket yeni sene ile beraber araç satışına hazırlanıyor. Bu kapsamda Hyundai ile anlaşma sağlandı bile.

Karadeniz’de 5 İl İçin Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı Karadeniz’de 5 İl İçin Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı

Amazon CEO’su Andy Jassy, Hyundai’nin yenilikçi bir şirket olduğunu söyleyerek, bu ortaklığın, müşterilere çevrim içi araç satın alma konusunda yeni bir kolaylık sağlayacağını ve Hyundai araçlarında Alexa ile eğlence, alışveriş ve takvim gibi işlevleri kullanabileceklerini ifade etti. İşte detaylar.

AMAZON’DAN YENİ BİR ALIŞVERİŞ DENEYİMİ

amazon-hyundai-scaled

Amazon, Hyundai ile yaptığı stratejik anlaşma kapsamında, ABD’deki müşterilerine internet sitesi üzerinden Hyundai araçlarını satın alma imkanı sunacak. Bu, Amazon’un otomobil satışına girdiği ilk proje olacak.

Amazon’un yaptığı açıklamaya göre, müşteriler, Amazon’da Hyundai araçlarını model, renk, donanım ve özelliklerine göre arayabilecek ve bölgelerindeki stok durumuna göre seçim yapabilecek. Müşteriler, ödeme ve finansman seçeneklerini de çevrim içi olarak belirleyebilecek. Satın aldıkları aracı, yerel bayilerden kendileri alabilecekleri gibi, evlerine veya istedikleri bir yere teslim ettirebilecekler. Amazon, bu yeni dijital alışveriş deneyiminin, yeni bir araba satın almayı daha kolay ve hızlı hale getireceğini belirtti.

HYUNDAİ’NİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ

Hyundai, Amazon ile yaptığı anlaşma ile sadece internet üzerinden araç satışı yapmakla kalmayacak, aynı zamanda Amazon’un bulut ve yapay zeka hizmetlerinden de faydalanacak. Hyundai, Amazon’un bulut birimi AWS’yi dijital dönüşümü için hizmet sağlayıcısı olarak seçti. Hyundai, çok yıllı bu anlaşma sayesinde, bulut öncelikli bir teknoloji stratejisi izleyerek, daha veri odaklı bir kuruluş olmayı hedefliyor. Hyundai, mevcut şirket içi uygulamalarını AWS’ye taşıyarak, verimlilik, güvenlik ve maliyet avantajlarından yararlanacak.

Hyundai, ayrıca, Amazon’un yapay zeka asistanı Alexa’yı yeni nesil araçlarında kullanacak. 2025 yılından itibaren Hyundai’nin yeni nesil araçlarını satın alan müşteriler, Alexa deneyimini araçlarında da yaşayabilecek. Hyundai sürücüleri, Alexa ile sesli komutlarla araçlarını kontrol edebilecek, müzik, podcast veya sesli kitap dinleyebilecek, trafik, hava durumu veya diğer bilgileri alabilecek.

Kaynak: (Haber Merkezi)