A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktöVincenzo Montella, Avusturya ile oynayacakları hazırlık maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Ernst Happel Stadı'nda gerçekleştirilen basın toplantısına milli futbolcu Merih Demiral ile birlikte katılan Montella, Avusturya maçında kadroda değişiklikler yapacaklarını ancak yine savaşan bir takım görmek istediğini ifade etti.

Montella, geçen maça nazaran farklı değişiklikler olacağını ve başlamayan oyuncularla sahaya çıkmak istediğini belirtti. Ancak yine cesur ve mücadeleci bir oyun sergilemeyi hedeflediklerini vurguladı. Her hocanın isteğinin son 20 metrede daha isabetli olmak olduğunu dile getiren Montella, bunu sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Karşılaşmanın önemine de değinen Montella, Macaristan ve Avusturya'nın farklı tarzda takımlar olduğunu ancak her ikisinin de baskı yemediklerinde benzer şekilde oyun kurmaya yatkın olduklarını belirtti. Avusturya'nın son 4 maçta yenilmediğini ve gol yemediğini hatırlatan Montella, bu maçın önemli bir test olacağını dile getirdi.

Fenerbahçe-Beşiktaş Derbisi 27 Nisan’da Oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş Derbisi 27 Nisan’da Oynanacak

Montella ayrıca, genç oyuncular Arda, Kenan ve Can'ın durumları hakkında da konuştu. Bu oyuncuların mental ve fiziksel durumlarının iyi olduğunu ve gelecekte milli takım için önemli oyuncular olacaklarını belirtti.

Teknik direktör Montella'nın açıklamaları, milli takımın Avusturya maçına nasıl hazırlandığı ve hangi stratejiyi izleyeceği hakkında bir fikir veriyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı