ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye'ye resmi bir ziyaret için İstanbul'a geldi. Blinken, Türk mevkidaşı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşmek üzere Ankara'ya hareket etmeden önce İstanbul'da karşılandı. Esenboğa Havalimanı'nda ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Dışişleri Bakanlığı Amerika'dan Sorumlu İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Yaprak Balkan, Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı ve birçok yetkili tarafından karşılanan Blinken'in heyeti, önemli bir görüşme için Türkiye'ye geldi.

Resmi görüşmelerin gerçekleşeceği Ankara'da, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Blinken arasında bir dizi görüşme yapılacak. Görüşmelerde, Gazze'deki durum, bölgesel meseleler ve ikili ilişkiler ele alınacak

Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde Çatışma: 3 Şehit, 1 Yaralı Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde Çatışma: 3 Şehit, 1 Yaralı

ABD Dışişleri Bakanı Blinken'in Türkiye'yi ziyareti, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve ortak çıkarların gözetilmesi amacını taşıyor. Görüşmelerde, bölgesel istikrar, terörle mücadele, insan hakları ve ekonomik işbirliği gibi konuların ele alınması bekleniyor.

Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler, stratejik ortaklık ve NATO üyeliği gibi temel bağlantılarla güçlendirilmiştir. Bu ziyaret, iki ülke arasındaki diyaloğun devam etmesi ve ortak hedeflere ulaşma çabalarının sürdürülmesi adına önemli bir adımdır.

(İLKHA)