İşgalci ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Türkiye ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Orta Doğu'da kalıcı barışı görüştüklerini ifade etti. Blinken, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Blinken, işgal altındaki Filistin topraklarındaki krizi ele aldıklarını ve önümüzdeki günlerde insani yardımların artırılması ve çatışmanın yayılımının önlenmesine yönelik çabaların sonuç vereceğini belirtti. Ayrıca, rehinelerin durumuna ilişkin bir değişiklik olması halinde insani yardımların ulaşmasına olumlu etkisi olacağını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Toplantısı İçin Brüksel'e Gidecek Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Toplantısı İçin Brüksel'e Gidecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Türkiye ziyaretinin yanı sıra son bir ay içinde üç kez Siyonist işgal rejimi yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdiğini ve "Bir Yahudi olarak buradayım" ifadesiyle ABD'nin katliam için olan desteğini dile getirdi. Ayrıca Blinken, İsveç'in NATO'ya katılımı konusunda ilerleme sağlanacağına inandığını da belirtti.

(İLKHA)