Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Tunç, "israilli saldırganlar eninde sonunda Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin önüne çıkıp yargılanacak ve bunun hesabını vereceklerdir" dedi.

Gazze’de gazetecilerin katliamı: 63 ölü Gazze’de gazetecilerin katliamı: 63 ölü

Siyonist işgal rejimi tarafından gerçekleştirilen saldırılara değinen Bakan Tunç, "Biz inanıyoruz ki o çocukların ahı, çocuk katliamlarını yapanları tutacak. Bu katliamı yapanlar, insanlığın huzurunda hesap verecekler. Buna yürekten inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Bakan Tunç, saldırılarda hayatını kaybedenler arasında 1 yaşını dahi doldurmamış 500'den fazla bebeğin bulunduğunu belirtti. Gazze'de her 10 dakikada bir çocuğun Siyonist işgal rejimi tarafından öldürüldüğüne dikkat çeken Tunç, bu vahşetin bir an önce son bulması gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgal rejiminin saldırılarına sessiz kalan devletler ve uluslararası kuruluşları eleştiren Bakan Tunç, "Demokrasi, insan hakları, çocuk hakları, hukuk, adalet, özgürlük, güvenlik" gibi kavramları sürekli dile getiren bu kurumlar ve devletlerin bu zulme sessiz kaldığını ifade etti. Binlerce masum insanın teknolojinin son ürünü ağır silahlarla öldürüldüğünü söyleyen Tunç, Gazze'de sadece çocukların ve masumların değil, insanlığın da öldüğünü belirtti.

Bakan Tunç, açıklamalarının sonunda, "Biz inanıyoruz ki o çocukların ahı, çocuk katliamlarını yapanları tutacak. Bu katliamı yapanlar, insanlığın huzurunda hesap verecekler. Buna yürekten inanıyoruz" şeklinde ifadelerini tamamladı. Tunç'un bu açıklamaları, İsrail'in saldırılarına karşı uluslararası hukukun gerekliliklerinin yerine getirilmesi çağrısını yineledi.

(İLKHA)