Adana'da, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Betül S. (37) adlı kadının, kendisini avukat olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklandı. Betül S'nin, kamu arazilerinin kiralanması ve icralık araç alımları vaadiyle 4 kişiyi 3 milyon lira dolandırdığı öne sürüldü.

Dolandırıcılık olaylarından emniyette 7 suç kaydı bulunan Betül S'nin, kendisini icra avukatı ve bir kamu kurumunun avukatı olarak tanıtarak mağdurların güvenini kazandığı belirtildi. Polis ekipleri, sahte avukatlık kimliği, ruhsatsız tabanca ve sahte belgelerle yakalanan şüphelinin, adliyede avukat cübbesiyle dolaşarak vatandaşları kandırmaya çalıştığını tespit etti.

Betül S, "nitelikli dolandırıcılık", "kamu görevini usulsüz olarak üstlenme", "resmi belgede sahtecilik" ve "özel işaret ve kıyafetlerin usulsüz kullanılması" suçlamalarıyla tutuklandı. Şüphelinin, adliyenin baro lokali ve mahkeme salonu önünde çektirdiği fotoğrafların da sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı

Bu tür dolandırıcılık vakalarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği önemle vurgulanırken, sahte avukatların kamu kurumları adına yapılan işlemlerde yetkili olmadıkları ve herhangi bir resmi makamın avukatı olarak görev yapmadıkları hatırlatıldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı