Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), siyonist işgal rejimi tarafından abluka altında bulunan Gazze'ye insani yardım gönderdiğini duyurdu. Başkanlık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Filistinli kardeşlere destek olmak için 10 kargo uçağı dolusu yardım malzemesinin bölgeye ulaştırıldığını belirtti.

Libya Tezkeresi Resmi Gazete'de! Libya Tezkeresi Resmi Gazete'de!

AFAD'ın yaptığı bilgilendirmede, 7 Ekim tarihinden bu yana temel insani ihtiyaçlara erişimin engellendiği ve hayatta kalma mücadelesi veren mazlum ve mağdur Filistin halkının yanında olduklarını vurgulandı. Bugüne kadar bölgeye gönderilen 10 kargo uçağıyla birlikte çok sayıda battaniye, gıda kolisi, tıbbi malzeme ve jeneratörün Filistinli kardeşlere ulaştırıldığı ifade edildi.

AFAD, yardımların devam ettiğini ve bu kapsamda İzmir Alsancak Limanı'ndan hareket edecek olan insani yardım gemisiyle Gazze'ye daha fazla yardım malzemesi gönderileceğini açıkladı. Sahra hastaneleri, jeneratörler, su tankerleri ve tıbbi malzemelerin bulunduğu yardım malzemelerinin Mısır'ın El-Ariş Limanı'na gönderileceği belirtildi.

(İLKHA)