Otobüs ile Minibüs Çarpıştı: 1 Ölü, 16 Yaralı Otobüs ile Minibüs Çarpıştı: 1 Ölü, 16 Yaralı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 5-6 Şubat tarihlerinde Ankara’da “Afet İletişim Sempozyumu” gerçekleştirecek. Sempozyum, “Asrın Felaketi” olarak adlandırılan ve bir yıl önce yaşanan büyük afetin iletişim boyutunu masaya yatıracak. Sempozyuma, afet, kriz yönetimi ve iletişim alanında uzman, akademisyen, yazar ve gazeteciler katılacak.

İletişim Başkanı Altun Açılış Konuşması Yapacak

Sempozyumun açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun yapacak. Altun, afet iletişiminin önemine ve Türkiye’nin bu alandaki çalışmalarına değinecek. Programda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile AFAD Başkanı Okay Memiş de afet yönetimi ve bütçesi hakkında sunumlar gerçekleştirecek.

Afet İletişiminde Farklı Konular Ele Alınacak

Sempozyum kapsamında, Afet İletişimi Yönetimi ve Koordinasyonu, Kriz İletişiminde Dezenformasyonla Mücadele, Afet İletişiminde Ulusal ve Yerel Medyanın Fonksiyonu, Doğal Afetlerde Kamu Yararına Yayıncılık ve Medya Etiği ile Sosyal Medya ve Yurttaş Gazeteciliği gibi farklı konular ele alınacak. Bu konularda, Türkiye ve dünyadan örnekler, deneyimler, sorunlar ve çözüm önerileri paylaşılacak.

Sempozyum, afet iletişimine dair farkındalık yaratmayı, bilgi ve tecrübe aktarımını, iyi uygulamaları ve gelecek vizyonunu ortaya koymayı amaçlıyor. Sempozyumun sonuç bildirgesi, afet iletişimi alanında bir referans kaynağı olacak.

Kaynak: (İLKHA)