Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın açıklamasına göre, Aile Destek Merkezleri (ADEM), geçtiğimiz yıl yaklaşık 140 bin kişinin hayatına dokundu. Bu merkezler aracılığıyla kadınlar, psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan kurs ve eğitimlerden faydalandı.

Bakan Göktaş, ADEM'lerin kadınların ekonomik hayata daha etkin katılımını hedeflediğini vurguladı. Kadınların kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlayan merkezler, ülke genelinde yaygınlaştırılarak daha fazla insana ulaşmayı hedefliyor.

Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi

Aile Destek Merkezleri, sadece kadınların mesleki ve kişisel gelişimine değil, aynı zamanda aile içi iletişim, temel afet bilinci, sağlıklı beslenme ve çocuk hakları gibi konularda da eğitimler sunuyor. El sanatları, kuaförlük ve giyim kursları da merkezlerde rağbet görüyor.

Göktaş, toplumun en güçlü kalesinin aile olduğunu belirterek, ADEM'lerin bu temel yapıyı güçlendirmede önemli bir rol oynadığını ifade etti. Şu ana kadar 75 ilde 544 Aile Destek Merkezi faaliyet gösteriyor ve 3 milyondan fazla kişi bu merkezlerden faydalandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı