Dövizle Ödeme Yasağı Esnetildi: İşte Yeni Kararın Detayları Dövizle Ödeme Yasağı Esnetildi: İşte Yeni Kararın Detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye'nin gençlerine yönelik büyük bir destek programı olan "Aile ve Gençlik Fonu"nu duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Göktaş, fondan yararlanmak isteyen gençlerin başvurularını 15 Şubat itibarıyla yapabileceğini belirtti.

Aile ve Gençlik Fonu'nun oluşturulmasında uluslararası kriterlerden faydalandıklarını söyleyen Bakan Göktaş, özellikle deprem bölgesi için şartları esnettiklerini ifade etti. İlk etapta Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'daki gençlerin başvurularının alınacağını belirtti. Programın ilerleyen süreçlerde Türkiye genelinde yaygınlaştırılacağını vurguladı.

Gençlerin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedeflediklerini dile getiren Göktaş, fondan yararlanmak isteyen gençlere faizsiz kredi imkanı sunulacağını açıkladı. Başvuru şartları arasında, başvuru tarihi itibarıyla 18-29 yaş arasında olmak ve resmi nikah tarihine en az 2 ay en fazla 6 ay kalmış olmak gibi kriterler bulunuyor.

Fondan yararlanacak gençlerin Bakanlık tarafından sunulan evlilik öncesi ve sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanması gerektiğini belirten Göktaş, başvuruların özenle değerlendirileceğini ve gereken şartları taşıyan gençlerin fon desteğinden faydalanacağını ifade etti.

Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu ile Türkiye'nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerin geleceğine yatırım yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA