Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (GCIP) kapsamında, temiz teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilere yönelik bir destek programı başlattı. İşte detaylar:

Otoyollarda Bayram Tatili Dönüşü Hareketliliği Başladı Otoyollarda Bayram Tatili Dönüşü Hareketliliği Başladı

Bakanlık, GCIP'in Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı'na kadın girişimcileri de dahil ederek temiz teknoloji alanında projeler geliştiren kadınların desteklenmesini sağlayacak. Başvurular, 15 Mayıs'a kadar https://gcip.tech/country/turkiye/ adresinden yapılabilecek.

Proje kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde, kadın girişimcilere "Toplumsal Etkide Öncü Kadın Girişimci Desteği", "Yenilikçi Kadın Girişimci Desteği", "En İyi Gelişim Gösteren Kadın Girişimci Desteği" ve "Genç Kadın Girişimci Desteği" gibi kategorilerde destek sağlanacak.

Seçilen adaylar, temmuz ayı içerisinde düzenlenecek GCIP Türkiye 2024 Ulusal Akademisine davet edilecekler. Ağustos-Kasım tarihlerinde ise eğitim ve mentörlük hizmetleri alarak temiz teknoloji alanındaki yenilikçi iş fikirlerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Modül altında, girişimlerin yatırıma hazırlık seviyeleri uzmanlar tarafından değerlendirilecek, gelişime açık konularda takımların ihtiyaçlarına özel uzman mentörler atanacak. Ayrıca, ustalık atölye çalışmaları ve yatırımcı buluşmaları da gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı