Bozdağ “Müjde” Dedi, Tanal, “Tam Bir Komedi” Diye Tepki Gösterdi! Bozdağ “Müjde” Dedi, Tanal, “Tam Bir Komedi” Diye Tepki Gösterdi!

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Özdemir, yerel seçimlere yönelik hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Özdemir, Türkiye genelinde 2 milyon 300 bin görevlinin sahada olacağını söyledi. Bu görevlilerin, adayların programlarını ve saha çalışmalarını organize etmek üzere görev yapacaklarını belirten Özdemir, her bir il ve ilçede Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturduklarını ve bu merkezlerdeki görevlilerin detaylı bir envanter çıkardıklarını aktardı.

Adayların Planlı Saha Çalışmaları

Seçim öncesi adayların sahaya ineceği bölgeler, konuşma içerikleri, ve sürelerine dair bir hazırlık yaptıklarını belirten Özdemir, bu sayede adayların etkili ve planlı bir şekilde seçim kampanyalarını yürüteceklerini ifade etti. Özellikle nüfusu yoğun ve çeşitli kesimlere hitap eden bölgelerde adayların etkileşimini artırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Teknik ve Hukuki Hazırlıklar

Özdemir, sandık güvenliği ve seçmenin kullandığı oyların heba edilmemesi adına teknik ve hukuki hazırlıklar başlattıklarını vurguladı. Seçim günü her bir sandıkta ortalama 5 görevlinin bulunacağını ve bu sayede yaklaşık 1 milyon kişilik bir saha ekibinin oluşturulduğunu açıkladı.

Geniş Kapsamlı Bir Network Oluşturuldu

Seçim sürecinde yaşanabilecek sorunlara hızlı müdahale edilebilmesi adına geniş kapsamlı bir network oluşturduklarını belirten Özdemir, müşahitlerden Genel Başkan'a kadar uzanan bir ağın seçim sürecini başarılı bir şekilde yöneteceğini ifade etti.

Kaynak: (Haber Merkezi)