Palmiye Sitesi Faciasında 150 Kişinin Ölümüyle İlgili İddianame Hazırlandı Palmiye Sitesi Faciasında 150 Kişinin Ölümüyle İlgili İddianame Hazırlandı

Türk Kızılay ve AK Parti iş birliğiyle Türkiye genelinde düzenlenen "Kan Ver, Hayat Ver" kampanyası, parti genel merkezinde başladı. Kampanyaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılarak bağışçılarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Fatma Betül Sayan Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı'nın kan ihtiyacına destek olmak amacıyla teşkilat mensuplarıyla kampanyayı başlattıklarını söyledi.

Türk Kızılayı'ndaki kan stokunun azaldığına dikkat çeken ve tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya çağıran Kaya şunları söyledi "Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç, 'kan ver can ver' diyoruz." 

Kan bağışçılarına destekleri için teşekkür eden Kaya, kampanyaya katılım oranının yüksek olmasının kendisini memnun ettiğini söyledi.

Fatma Betül Sayan Kaya, vatandaşların sağlıklı kalmak için düzenli olarak kan bağışında bulunmaları gerektiğini söyledi.

Kan bağışında bulunan Gülbahar Kolalı, her fırsatta kan bağışında bulunduğunu ve acil durumlarda hastalara destek olmak istediğini söyledi.

Kolalı, "Su nasıl insan için hayat kaynağıysa, kan da insanlar için çok büyük önem taşıyor." dedi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı