İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'un Geleceğine Dair Vizyonunu Paylaştı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'un Geleceğine Dair Vizyonunu Paylaştı

AK Parti'den istifa eden ve daha önce Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Enver Yılmaz, İYİ Parti'ye katılarak belediye başkan adaylığını açıkladı. 2018 yılında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istifasını istemesi üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Yılmaz, 22, 23 ve 24. dönem milletvekilliği görevini de üstlenmişti.

İstifasının ardından partiden ayrılan ve siyasi kariyerine bağımsız bir şekilde devam eden Yılmaz, şimdi ise İYİ Parti çatısı altında politika yapmaya karar verdi. İYİ Parti'ye katılma töreninde konuşan Yılmaz, "Bu saat itibari ile artık biz de İYİ Partiliyiz. Sizlerin arasında olmaktan ben de memnunum. İnşallah bu önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde hem İYİ Parti hem ay yıldızlı rozetimizi mahcup etmeyecek sonuçla birlikte bir zafer ile karşınıza gelmek istiyorum. Biz de o irade var, millette o inanç var. O irade ve inancı parti olarak hep birlikte bir araya getirdiğimizde inşallah sonuç alınacaktır." dedi.

İYİ Parti'nin düzenlediği katılım törenine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Yalçın, İl Başkanı Melikşah Murat Genç ve partililer de katıldı.

Enver Yılmaz'ın İYİ Parti'den belediye başkan adaylığı için yapılan bu hamle, siyasi arenada dikkat çeken gelişmelerden biri oldu.

Kaynak: (Haber Merkezi)