Ücretli çalışanlar için geri sayım başladı! Asgari ücret zammı için ilk görüşme tarihi belli oldu Ücretli çalışanlar için geri sayım başladı! Asgari ücret zammı için ilk görüşme tarihi belli oldu

Döviz kurundaki hareketlilik, vergilere yapılan zamlar ve uluslararası gelişmeler, akaryakıt fiyatlarındaki yükselişi sürdürüyor. Rusya-Ukrayna savaşı, siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları, brent petrol ve dolar kurundaki dalgalanmalar, akaryakıt fiyatlarında artışa neden oluyor.

Son dönemde yapılan düzenlemelerle birlikte motorin fiyatlarına 31 Ekim'de 1 lira 57 kuruş, benzin fiyatlarına ise 1 Kasım'da 67 kuruş indirim yapıldı. Ancak, genel eğilim yönünde akaryakıt fiyatlarında yükseliş devam ediyor.

8 Kasım itibarıyla güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde belirlendi: Benzin fiyatı litre başına 34.47 TL, motorin fiyatı litre başına 37.99 TL ve LPG fiyatı litre başına 18.15 TL olarak açıklandı.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatları ile dolar kurundaki değişikliklere bağlı olarak rafineriler tarafından belirlenmektedir. Döviz kurundaki dalgalanmalar, ham petrol fiyatlarındaki artışlar ve vergi düzenlemeleri, akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde önemli etkenler arasında yer almaktadır.

(Haber Merkezi)