İletişim Başkanlığı, akaryakıt fiyatlarına ilişkin sosyal medyada dolaşan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) tarafından yapılan açıklamada, akaryakıt istasyonlarına dağıtım şirketlerinden tabela değişikliği talimatı gittiği iddialarının doğru olmadığı vurgulandı.

Döviz Piyasalarında Son Durum: Dolar ve Euro'da Hareketlilik Devam Ediyor! Döviz Piyasalarında Son Durum: Dolar ve Euro'da Hareketlilik Devam Ediyor!

Yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Akaryakıt dağıtım şirketleri, bayilerinden yıl sonuna kadar fiyat tabelalarını 3 haneli olacak şekilde yenilemelerini istedi.' iddiası doğru değildir." ifadelerine yer verildi. Akaryakıt dağıtım şirketlerinin, fiyat tabelalarının 3 haneli olacağına dair böyle bir talepte bulunmadığı belirtildi.

Ayrıca, "Seçim öncesinde kamuoyunu manipüle etmek amacıyla kasıtlı bir şekilde üretilen dezenformasyonlara itibar etmeyiniz." uyarısında bulunuldu. İletişim Başkanlığı, vatandaşların yanlış bilgilendirmelere karşı dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayarak, doğru ve güvenilir bilgilere ulaşmak için resmi kaynaklara başvurulması gerektiğini belirtti.

Kaynak: (İLKHA)