Akdeniz Üniversitesi, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde istihdam edilmek üzere 72 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, 43 hemşire, 16 sağlık teknikeri, 2'şer biolog, laborant, büro personeli, destek personeli ve tekniker ile 1'er sağlık fizikçisi, perfüzyonist ve teknisyen kadrolarında sözleşmeli personel alınacak.

Başvurular, 26 Haziran 2024 mesai bitimine kadar yapılacak. Adaylar, "http://personel.akdeniz.edu.tr/" adresindeki Sözleşmeli Personel Başvuru Formunu doldurarak, gerekli belgelerle birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü Evrak Kayıt Birimine şahsen müracaat edecekler. 

20 Milyonu Aşkın Öğrenci Yarın Karne Heyecanı Yaşayacak 20 Milyonu Aşkın Öğrenci Yarın Karne Heyecanı Yaşayacak

Başvurmak isteyen adayların istenilen KPSS türünden en az 50 puan almaları gerekmektedir. 

Alım sürecinde yazılı veya sözlü sınav yapılmayacak. Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P3) puanı, ön lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P93) puanı, ortaöğretim mezunları için ise 2022 KPSS (B) grubu (P94) puanı sıralaması esas alınacak. KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibarıyla önce mezun olan, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan aday tercih edilecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı