Son yıllarda dünya genelinde teknoloji şirketleri arasındaki rekabet giderek arttı. Başta akıllı telefonlar olmak üzere birçok teknolojik ürün alanında devam eden bu rekabet, bir dönem Apple ve Samsung dominasyonu ile sürüyordu ancak pazara Xiaomi de etkili bir giriş yaptı. Akıllı telefon pazarında kendisini kanıtlayan Xiaomi, uzun süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobili Xiaomi SU7 sedan modelini ilk kez tanıttı.

Elektrikli otomobil sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı hedefleyen Çinli teknoloji devi Xiaomi, uzun süredir üzerinde çalıştığı ve büyük bir merakla beklenen elektrikli otomobil modeli SU7 sedanı ilk kez tanıttı. 2 senedir üzerinde çalışılan bu model, görücüye çıkmış oldu. Çin medyasında sertifika görüntüleri paylaşılan SU7 sedan, 4.997 mm uzunluğa, 3 metre dingil açıklığa sahip D segment modeli olarak satışa sunulacak. İşte detaylar…

2 FARKLI VERSİYONU OLACAK

Akıllı telefon devi Xiaomi’nin SU7 sedan modeli, çift motor seçeneğinde 660 beygir motor gücüne ulaşacak ve Xiaomi SU7’nin Max ile Pro olmak üzere 2 farklı versiyonu sunulacak. Söz konusu modellerden biri BYD’nin LFP katotlu ‘Blade’ bataryasına sahipken, diğeri de CATL üretimi olan LFP katotlu “ShenXing” batarya ile kullanıcılara sunulacak.

DEV TESİSTE YILDA 150 BİN ÜRETİM

1627821

Çin’in başkenti Pekin’de 720.000 metrekarelik alanda yılda 150 bin elektrikli otomobil üretimi yapacak olan devasa bir tesis kuran Xiaomi, akıllı otomobil olarak geliştirmiş olan SU7 modelinde yeni HyperOS işletim sistemini de kullanacak.

SU7 SEDAN MOTOR ÖZELLİKLERİ

Xiaomi SU7 sedan elektrikli model, 800 V elektrik mimarisi, 101 kWh batarya ile 700 kilometreden fazla menzil, LİDAR sensörlü otonom sürüş desteği ve daha birçok bağlantılı araç özelliği ile tüketiciye ulaşacak. 2 gün sonra başlayacak olan Guangzhou Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılması beklenen Xiaomi SU7 sedan modelin çıkış fiyatı da merakla bekleniyor.

Voyager 1, 6 Ay Sonra Bilimsel Görevlerine Geri Döndü Voyager 1, 6 Ay Sonra Bilimsel Görevlerine Geri Döndü

Kaynak: (Haber Merkezi)