Son dönemde akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası oldu. Gittikçe gelişen uygulamalar da telefonları yormaya başladı. Bu konuda uzmanlar akıllı telefonunuzu daha verimli kullanabilmeniz için bazı uyarılarda bulunuyor.

Akıllı telefonunuzun sağlığı ve performansı için bu ipuçlarını uygulayarak, cihazınızdan daha fazla verim alabilir ve daha uzun süre kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun size sunduğu imkanlardan yararlanın ve hayatınızı kolaylaştırın. İşte yapılması gerekenlerden bazıları.

PİLİNİZİ DOĞRU ŞEKİLDE ŞARJ EDİN

iphone-sarj

Akıllı telefonunuzu haftada en az bir kez kapatıp açmanız, cihazınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir. Böylece, arka planda çalışan ve bellek, işlemci ve pil tüketen uygulama ve işlemleri sonlandırmış olursunuz. Ayrıca, olası hataları ve çökmeleri de önlemiş olursunuz.

Akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatmak için, pilinizi tamamen boşaltmadan veya tamamen doldurmadan şarj etmeniz önerilir. İdeal olarak, pil seviyenizi %25 ile %75 arasında tutmalısınız. Bu, pilinizi aşırı ısınmaktan ve kapasitesini kaybetmekten koruyacaktır. Ayrıca, gereksiz dosyaları silerek, güncellemeleri yükleyerek ve ayarlarınızı optimize ederek pilinizi daha verimli kullanabilirsiniz. Örneğin, bildirimleri, titreşimi ve ekran parlaklığını azaltabilir, siyah bir duvar kağıdı seçebilir (AMOLED ekranlar için) veya uçak modunu kullanabilirsiniz.

AKILLI TELEFONUNUZUN GİZLİ YETENEKLERİNDEN YARARLANIN

Akıllı telefonunuz sadece arama yapmak, mesajlaşmak veya sosyal medyada gezinmek için değil, aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak birçok gizli yeteneğe de sahiptir. İşte bunlardan bazıları:

Görme sorununuz varsa veya gözlüğünüzü yanınızda taşımıyorsanız, kamera uygulamasını açarak ekranda netleştirmek istediğiniz şeyi yakınlaştırabilirsiniz. Bu şekilde, örneğin bir mağazada fiyatları veya menüleri daha rahat okuyabilirsiniz. Ücretsiz uygulamalar oynamak istiyorsanız, ancak reklamlardan rahatsız oluyorsanız, telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz. Bu, internet bağlantısını keserek reklamların görünmesini engelleyecektir.

Sık kullandığınız bazı ifadeler için klavye kısayolları oluşturabilirsiniz. Böylece, mesaj yazarken daha hızlı olabilirsiniz. Örneğin, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kısa bir kelime ile değiştirebilirsiniz. İyi ses kalitesine sahip bir video çekmek istiyorsanız, telefonunuzun hoparlörünü elinizle kapatarak mikrofonun sesi daha iyi yakalamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, ses kaynağına mümkün olduğunca yakın olmaya çalışın ve gürültülü ortamlardan kaçının.

Üç ilde orman yangınına yoğun müdahale devam ediyor Üç ilde orman yangınına yoğun müdahale devam ediyor

Kaynak: (Haber Merkezi)