Şanlıurfa’daki okul çevrelerini denetledi! Şanlıurfa’daki okul çevrelerini denetledi!

Şanlıurfa Haşimiye Meydanında bulunan Aktar Pazarında işler yoğunlaştı. Vatandaşlar, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı bitkisel tedavi yöntemlerini tercih ediyor. Aktar Mehmet Gişioğlu, “Vatandaşlarımız ıhlamur, papatya, kekik, kuşburnu, adaçayı, taze zencefile rağbet ediyor. Soğuk algınlığı, astım, bronşit, öksürük, nefes darlığı, bağışıklık sistemini güçlendirmek, mide rahatsızlığı ve mide soğuk algınlığı için saydığım bitkileri tavsiye ediyoruz.” dedi.

53004279-77ea-4fe0-8f2c-198c82219e81

Mehmet GİŞİOĞLU

Gişioğlu, vatandaşların hasta olmadan önce bitkisel ürün almasını tavsiye etti. “Günde bir bardak da olsa içtikleri zaman bağışıklık sistemi güçlenir. Kolay kolay da hastalanmazlar. Hasta olduktan sonra da fayda eder ama tedavi süreci biraz uzar.” şeklinde konuştu.

İnternette Satılan Ürünlere Dikkat

Gişioğlu, eczanede satılan ilaçları ve internette satılan bitkisel ilaçları önermedi. “Sattığımız ürünler zaten doğaldır. Güvendikleri yerlerden alışveriş yapsınlar. İnternette satılan bitkisel ilaçlara da karşıyım çünkü görmeden aldığın zaman olmuyor. Örneğin zencefil istiyor ama içinde ne olduğunu bilmiyorlar.” dedi.

Gişioğlu, kışın en çok yaşanan rahatsızlığın soğuk algınlığı olduğunu belirterek, havaların bir soğuk bir sıcak olmasından dolayı ve bağışıklık sistemi zayıf da olunca çabuk hasta olunabildiğini söyledi. “O yüzden hasta olmadan önce aktara gelsinler. Günde 1-2 bardak da olsa içtikleri zaman kolay kolay hasta olmazlar. Bağışıklık sistemleri güçlenir.” dedi.224c117e-ab70-4b25-8e99-715e6e31ea4f

(İLKHA)