Beşiktaş, Genç Yeteneği Berkay Vardar ile Yollarını Ayırdı Beşiktaş, Genç Yeteneği Berkay Vardar ile Yollarını Ayırdı

 

Beşiktaş’ın, Portekiz’in Braga takımından 11 milyon avro karşılığında transfer ettiği 27 yaşındaki Ali Muhammed Al-Musrati, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transfer sürecinin nasıl geliştiğini anlatan Al-Musrati, “Transfer dönemi bitmeden 4-5 gün önce hocam Fernando Santos ile konuştum. Bana Beşiktaş’ın büyüklüğünü, hedeflerini ve beklentilerini anlattı. Ben de bu fikirleri çok beğendim ve ailemle istişare ettikten sonra Beşiktaş’a gelmeye karar verdim. Başkan Hasan Arat da bana kulübün vizyonunu, ligi ve taraftarı anlattı. Beşiktaş’a transfer olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birine geldim. Takımla birlikte en üst seviyede olmak istiyorum.” dedi.

Rekor transferin baskısı var mı?

Beşiktaş’ın kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle transfer ettiği oyuncu olduğunun hatırlatılması üzerine Al-Musrati, bunun kendisi için bir baskı değil, bir motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti. Al-Musrati, “Bu, tabii ki bir oyuncu için gurur verici bir durum. İyi bir takım kurmak ve başarı elde etmek için çok para harcamak gerekiyor. Ben de kim olduğumu ve ne yapabileceğimi herkese göstermek istiyorum. Beşiktaş ile şampiyonluklar yaşamak ve bu kulübün tarihine katkı yapmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Serdar Saatçı’nın rolü ne oldu?

Braga’dan takım arkadaşı olan ve daha önce Beşiktaş’ta forma giyen Serdar Saatçı ile transfer sürecinde görüştüğünü belirten Al-Musrati, onun kendisine Beşiktaş’ı tavsiye ettiğini söyledi. Al-Musrati, “Serdar Saatçı ile konuştum. Bana Beşiktaş’ın ne kadar büyük ve güzel bir kulüp olduğunu, taraftarın ne kadar tutkulu ve coşkulu olduğunu anlattı. Burada çok mutlu olacağımı söyledi. Zor bir dönemde geldiğimi biliyorum ama Beşiktaş’ın büyük bir geçmişi ve geleceği var. Takımdaki oyuncuların kalitesini de görüyorum. Daha profesyonel olmamız gerekiyor. Başarılı olmak için her şeyimiz var. Herhangi bir baskı hissetmiyorum.” dedi.

Kaynak: AA