Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in Türkiye'ye yapacağı ilk ziyaretin heyecanı yaşanıyor. İstanbul, Gaziantep ve Ankara'yı kapsayacak olan ziyaret, ekonomik iş birlikleri ve yatırım olanaklarına odaklanacak.

DEİK Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Steinmeier'in ziyaretinin iki ülke arasında ticari ilişkilere ve yatırım potansiyeline yeni bir ivme kazandıracağını belirtiyor.

Türkiye ile Almanya arasındaki ticaret hacminin arttığına dikkat çeken Yalçındağ, Türkiye'nin Almanya'ya olan ihracatının ve Almanya'dan gelen ithalatın önemli bir potansiyeli yansıtmadığını belirtiyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Renault Grup Global CEO'su Meo İle İstanbul'da Görüştü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Renault Grup Global CEO'su Meo İle İstanbul'da Görüştü

Alman şirketlerinin Türkiye'ye olan yatırımlarının devam ettiğini vurgulayan Yalçındağ, Türk firmaları için Almanya'da şirket alımları ve ortaklıklar kurma fırsatlarının oluşabileceğini öngörüyor.

İki ülke arasındaki güçlü KOBİ yapılarının iş birliklerine olanak sağladığına işaret eden Yalçındağ, bu iş birliklerinin önemini vurguluyor ve Alman eğitim yapısının Türk gençler için bir köprü görevi gördüğünü ifade ediyor.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'in Türkiye ziyareti, iki ülke arasındaki ilişkilere yeni bir ivme kazandırarak ekonomik iş birliklerini güçlendirecek ve yatırım olanaklarını artıracak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı