Akıncı İHA'nın Arama Uçuşu Büyük İlgi Topladı Akıncı İHA'nın Arama Uçuşu Büyük İlgi Topladı

Almanya, İspanya ve İtalya'nın Ankara'daki misyonlarından gelen bilgilere göre, Türk vatandaşlarına yönelik vize politikalarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı vurgulandı.

 Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği kaynakları, son dönemde vize politikasında bir değişiklik olmadığını ve vize başvurularının hala alındığını belirtti. Ancak, belirli vizeler için bekleme süresinin artabileceği ifade edildi.

 İspanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu kaynakları, Türk vatandaşlarına vize hizmetlerinin askıya alınmadığını ve her gün vize vermeye devam ettiklerini açıkladı. Mayıs için tüm randevuların dolduğu, ancak haziran için yeni randevuların yakında açılacağı bildirildi.

 İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği kaynakları da Türk vatandaşlarına yönelik vize başvurularının kapatılmadığını belirtti. Randevuların yoğunluk nedeniyle ileri tarihlerde sarkabileceği ancak başvuruların devam ettiği vurgulandı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bazı yayın organlarında yer alan "Türk vatandaşlarına vize başvurularının kapatıldığı" haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Randevuların ileri tarihlerde sarkabileceği ancak başvuruların kapatılmadığı ifade edildi. 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı