Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarıyla ilgili önemli tahminlerde bulundu. Memiş, altın yatırımcılarına da önemli tavsiyeler verdi.

İslam Memiş, yapmış olduğu açıklamalarla gündemdeki yerini her daim koruyor. Ünlü ekonomist ons ve gram altın ile alakalı flaş tahminlerini açıkladı. Bunun yanında altını geride bırakacak flaş yatırım aracını da açıkladı. Şimdi uzman ekonomist İslam Memiş’in önemli açıklamalarına bakalım.

Tüketici Güven Endeksi Haziranda Azaldı Tüketici Güven Endeksi Haziranda Azaldı

GRAM ALTIN 2 BİN 700 TL’Yİ GÖRECEK

gfggf-4

Memiş, ONS altının yeniden 2 bin dolar seviyesini aşacağını ifade etti. Memiş, bunun nedenlerini şöyle açıkladı: “Merkez Bankaları faiz artırımlarını durduruyor. FED faizleri artırmayacak. Jeopolitik riskler artıyor. Bu faktörler ONS altını yükseltecek. 2024 yılında 2 bin 350 dolar olacak. Kısa vadede 1.968 ve 1.957 dolar destekleri var. Bu seviyelerin altına inerse alınmalı.”

Altın uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatlarının da yükseleceğini dile getirdi. Uzman isim, konu ile alakalı şu ifadeleri kullandı: “Gram altın serbest piyasada 1.864-1.869 TL arasında. Geçen hafta yüzde 50 alım yapanlar bu hafta da alabilir. Dolar kuru güçlü. Gram altında düşüşler sınırlı. 1.865 ve 1.857 TL destekleri var. Bu hafta 1.900-2 bin TL arası olacak. Bu fiyatlar bir daha gelmeyecek. Bu yılı 2 bin TL’den kapatacak. Gelecek yıl 2 bin 500 TL ve 2 bin 700 TL’yi görecek.”

GÜMÜŞ ALTINI SOLLAYACAK

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gümüş fiyatlarının da yükseleceğini ifade etti. Memiş, gümüş konusunda ise şöyle konuştu: “Gümüş şu an 23.40 dolar. 22.80 dolar destek. Düşüş geçici. Geçen hafta çok iyiydi. 24-26 dolar dedim, 24 dolar geldi. Ama 26 dolar da gelecek. Gümüş orta ve uzun vadede gram altını geçecek. Aralık ayında altını sollayacak. Bir hafta 10 gün sonra gümüş patlayacak.” İslam Memiş’in açıklamaları yatırımcıyı da heyecanlandırdı.

Kaynak: (Haber Merkezi)