Bugün ülke genelinde hava parçalı ve az bulutlu olacak. Doğu bölgelerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ancak Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin Taziyesine Türkiye’den Üst Düzey Katılım İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin Taziyesine Türkiye’den Üst Düzey Katılım

Yağışlar Hatay, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak ve Siirt ile Erzurum'un güneyi ve Hakkari'nin batısında kuvvetli olacak.

Sıcaklıkların batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3°C, doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2-4°C altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey, güney kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Yağışların Hatay, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevreleri ile Erzurum'un güneyi ve Hakkari'nin batısında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: (İLKHA)