Ramazan Bayramı tatili sırasında yoğunluk yaşanan Tünektepe Teleferik Tesisi'nde yaşanan korkunç kaza, bir teleferik direğinin devrilmesiyle başladı. Olay, bir kabinin direğe çarparak parçalanması ve içindekilerin kayalıklara düşmesiyle sonuçlandı. Kaza sonucunda Memiş Gümüş (54) isimli vatandaş yaşamını yitirdi. Yaralanan diğer 10 kişi ise çevre hastanelere sevk edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaşanan felaketin ardından bölgeye geniş çaplı bir kurtarma operasyonu başlatıldığını duyurdu. Asılı kalan 15 teleferik kabininde bulunan 98 kişinin başarıyla tahliye edildiğini açıkladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 4 helikopter, gece görüş kabiliyetine sahip jandarma helikopterleri, ve AFAD tarafından yönlendirilen 543 arama kurtarma personeli, 7 helikopter, 1 askeri kargo uçağı, 108 araç ve 6 ambulansın kurtarma çalışmalarına destek verdiği bildirildi.

Aile Bakanlığı Üç Kitabı Muzır Yayın İlan Etti Aile Bakanlığı Üç Kitabı Muzır Yayın İlan Etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olayla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini ve sürekli olarak bilgilendirildiğini belirtti. Altun, vatandaşları resmi kanallardan bilgi almaya çağırdı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in verdiği bilgiye göre, kurtarma çalışmaları gece boyunca devam etti ve bölgeye özel gece görüşlü helikopterler sevk edildi. Kurtarma ekipleri, gece görüş teknolojisini kullanarak karanlıkta mahsur kalanları kurtarmak için büyük çaba sarf etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı