Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz dahil olmak üzere 12 sanık, müştekiler ve taraf avukatları katıldı. 

Ayrıca, CHP milletvekilleri ve belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu partililer de duruşmayı izledi.

Kaza, Sarısu mevkisindeki teleferik tesisinde 12 Nisan'da meydana gelmiş, parçalanan kabinden düşen bir kişi hayatını kaybetmiş, aynı kabinde bulunan 2'si çocuk 7 kişi ise yaralanmıştı. Diğer kabinlerden tahliye edilen 11 kişi de kontrol amaçlı hastaneye kaldırılmıştı. 

Milli Savunma Bakanı Güler ve Enerji Bakanı Bayraktar Ankara’da Görüştü Milli Savunma Bakanı Güler ve Enerji Bakanı Bayraktar Ankara’da Görüştü

Sistemin durması nedeniyle havada asılı kalan 24 kabindeki 174 kişi ise AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen kurtarma çalışmaları sonucunda güvenli bir şekilde kurtarılmıştı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı kazaya ilişkin hazırladığı iddianamede, aralarında Kocagöz'ün de bulunduğu 5'i tutuklu 12 sanığın, "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" ve "trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma" suçlarından 27'şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti.


 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı