Bakan Bolat: "Türk Vatandaşlarının Vize Başvurularında Ret Oranı %16,5'e Geriledi" Bakan Bolat: "Türk Vatandaşlarının Vize Başvurularında Ret Oranı %16,5'e Geriledi"

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde dün meydana gelen ve bir vatandaşın ölümüyle sonuçlanan teleferik kazasının yankıları sürüyor. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sarısu-Tünektepe teleferik hattında yaşanan faciayla ilgili olarak sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili adli soruşturma başlattığını duyurdu. Bakan Tunç, kazada hayatını kaybeden vatandaş için başsağlığı diledi ve yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu.

İletişim Başkanı Altun, teleferik kabinlerinde mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için yapılan çalışmaların büyük bir dikkat ve hassasiyetle devam ettiğini belirtti. Şu ana kadar teleferikten 87 kişinin güvenli bir şekilde kurtarıldığı bilgisi paylaşıldı.

Olayın nedenleri ve sorumlularının belirlenmesi amacıyla, çeşitli disiplinlerden uzmanlar içeren bir bilirkişi heyeti oluşturuldu. Heyet, olay yerinde detaylı incelemelerini sürdürüyor. Soruşturma, bir Cumhuriyet Başsavcıvekili ve bir Cumhuriyet Savcısı koordinasyonunda yürütülüyor.

Kaynak: (İLKHA)