Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı

Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşayan amatör bisikletçi Şeyhmus Fırat, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden sporcuları anmak ve onların anılarını yaşatmak amacıyla bir bisiklet yolculuğuna çıktı. "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerde yaşamını yitiren sporculara adadığı yolculuğunda Fırat, bisikletiyle 1490 kilometrelik bir mesafe kat ederek Şanlıurfa'ya ulaştı.

Fırat'ın yolculuğu, Antalya'dan başlayarak Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa'nın ardından Siverek ilçesine kadar devam etti. Yaklaşık 1500 kilometrelik zorlu bir yolculuk sürecini tamamlayan Fırat, depremin etkilediği bölgelerdeki spor kulüplerini ve hayatını kaybeden sporcuların ailelerini ziyaret etti.

Şeyhmus Fırat, yolculuğunun amacını şu şekilde açıkladı:

ssss4s45s45s55sd4xs54c5-min

"Deprem felaketinde hayatını kaybeden sporcuların anılarını yaşatmak için uzun bir yolculuğa çıktım. 1490 kilometrelik yolun Antalya kısmında bazı zorluklarla karşılaştım, ancak deprem bölgelerindeki enkazlardan dolayı da biraz sıkıntı yaşadım. Bu, Türkiye'nin birçok noktasını bisikletle keşfettiğim 60 bin kilometrelik yolculuğum arasında en acı olanı oldu. Aileler beni görünce büyük bir sevinç yaşadılar, çünkü birçoğuyla daha önce tanışmış ve ailelerini ziyaret etmiştim. Onların çocukları da bir zamanlar benim gibi uzun yolculuklara çıkıyorlardı. Tekrar milletimizin başı sağ olsun, Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın."

AA