Türkiye'de Ücretli Çalışan Sayısı Mayıs Ayında Arttı Türkiye'de Ücretli Çalışan Sayısı Mayıs Ayında Arttı

Avrupa Birliği Komisyonu, teknoloji devi Apple'ın mobil ödeme hizmeti Apple Pay'e ilişkin rekabet soruşturması kapsamında yapılan taahhütleri kabul ettiğini duyurdu. AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, Apple'ın mobil cüzdan alanındaki rekabet endişelerini gidermek için sunduğu taahhütlerin geçerli olduğunu açıkladı.

Vestager, yaptığı açıklamada, Apple'ın iPhone kullanıcılarına yönelik mobil ödeme hizmetine erişimi kısıtladığı yönündeki önceki endişeleri ve bu durumun rekabeti olumsuz etkilediğini vurguladı. Apple'ın sunduğu yeni taahhütlerin, Avrupa'daki mobil cüzdan pazarında rekabeti artırarak tüketicilere daha geniş seçenekler sunacağını belirtti.

Vestager, "Apple, cihazları ve işletim sistemleri etrafında kapalı bir ekosistem inşa etti. Bu hizmetler arasında mobil ödemeler ve mobil cüzdan olarak adlandırılan uygulamalar da yer almaktadır." diye konuştu.

Apple Pay, iPhone kullanıcılarına mobil cihazlarıyla ödeme yapma imkanı sağlayan bir mobil ödeme ve dijital cüzdan hizmetidir. Apple'ın taahhütleri doğrultusunda, üçüncü taraf mobil cüzdan ve ödeme hizmetleri, artık Apple Pay ile rekabet edebilecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı