İstanbul Havalimanı'nda, Paris-İstanbul seferini yapmakta olan Fedex Havayollarına ait bir kargo uçağı, iniş takımlarında meydana gelen arıza sebebiyle gövde üzerine iniş yapmak zorunda kaldı. Hızlı bir reaksiyonla, havalimanı kontrol kulesi uçağa gövde üzerine iniş izni verirken, kurtarma ekipleri de hazır bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin Taziyesine Türkiye’den Üst Düzey Katılım İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin Taziyesine Türkiye’den Üst Düzey Katılım

Uçak gövde üzerine inişini sağlarken, kabin ekibi herhangi bir yaralanma yaşamadan uçağı terk etti. Ancak, inişin gerçekleştiği pist uçuşlara kapatıldı. İstanbul Valisi'nin yaptığı açıklamada, havalimanındaki aksaklığın uçuşları etkilemediği vurgulanırken, olayla ilgili incelemelerin sürdüğü belirtildi.

İGA'dan yapılan açıklamada, kazanın detayları paylaşılırken, özellikle ARFF ekiplerinin başarılı müdahalesiyle can kaybının önüne geçildiği belirtildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, sosyal medya üzerinden kazayla ilgili yapılan açıklamada, müdahalenin hızlı ve etkili olduğunu vurgulayarak herkese geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı