Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) ekiplerinin gerçekleştirdiği saha çalışmalarıyla önemli bir milet taşına ulaşıldığını açıkladı. Bakan Göktaş, yapılan hane ziyaretleri sonucunda 6,7 milyon hanenin ziyaret edildiğini ve 11,1 milyon vatandaşa ulaşılarak ihtiyaç duydukları hizmetlerin rehberlik ve yönlendirme şeklinde sunulduğunu belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın temel hedefinin ailenin refahı ve mutluluğu olduğunu vurgulayan Bakan Göktaş, aile yapısının korunmasının tüm çalışmaların merkezinde yer aldığını ifade etti. Engelliler, çocuklar ve yaşlılar gibi dezavantajlı grupları mümkün olduğunca aile ortamında desteklemeyi amaçladıklarını ifade eden Göktaş, bu desteklerin sağlanamadığı durumlarda ise diğer sosyal hizmet modellerinin devreye girdiğini belirtti.

ASDEP'in, 2017 yılından bu yana aile ve bireylerin sosyal yardım ve hizmet ihtiyaçlarını tespit etmek ve bu ihtiyaçlara yönelik uygun hizmet modellerini uygulamak amacıyla faaliyet gösterdiğini dile getiren Bakan Göktaş, ASDEP'in hayat koşullarını iyileştirme odaklı bir yaklaşımla ihtiyaç sahibi tüm hanelere ulaşmayı hedeflediğini söyledi.

Orman Yangınlarıyla Mücadelede Hava Araçları 33 Bini Aşkın Sorti Yaptı Orman Yangınlarıyla Mücadelede Hava Araçları 33 Bini Aşkın Sorti Yaptı

Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında görev yapan 4 bin 794 personelin bugüne kadar 6,7 milyon haneyi ziyaret ettiğini açıklayan Bakan Göktaş, ASDEP ekipleri aracılığıyla 11,1 milyon vatandaşa ihtiyaçları doğrultusunda rehberlik ve yönlendirme hizmeti sunulduğunu belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde çalıştıklarını ve ASDEP ekiplerinin vatandaşlara ihtiyaç duydukları konularda bilgilendirme, rehberlik ve yönlendirme hizmeti sunduğunu ifade etti. Bakan Göktaş, ASDEP tarafından tespit edilen durumların bakanlığın görev alanına girdiği durumlarda vatandaşların sosyal hizmet modellerASDEP Ekipleriyle 11,1 Milyon Vatandaşa Ulaşıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) ekiplerinin bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalarla 11,1 milyon vatandaşa ulaşıldığını duyurdu. Bakan Göktaş, ASDEP personelinin 6,7 milyon haneyi ziyaret ederek ihtiyaç duyulan hizmetler konusunda rehberlik ve yönlendirme desteği sağladığını belirtti.