Emine Erdoğan'dan 23 Nisan Mesajı: "Çocuklarımızın İstikbali, Türkiye'nin Işığıdır" Emine Erdoğan'dan 23 Nisan Mesajı: "Çocuklarımızın İstikbali, Türkiye'nin Işığıdır"

Ferhatpaşa Mahallesi’nde bulunan dinlenme tesisindeki akaryakıt tankerinde yangın çıktı. Henüz nedeni belirlenemeyen yangın, bölgeye sevk edilen 112 Acil Sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Acil Durum Müdahalesi ve Sonuçları

Yangında yaralanan 4 kişiden 2 ağır yaralandı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan yaralılardan biri, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer ağır yaralının tedavisi devam ederken, hafif yaralı iki kişi ayakta tedavi edildi.

Güvenlik Önlemleri ve Soruşturma

Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, yangının, tankere yapılan dış kaynak çalışması sırasında meydana gelen patlamadan kaynaklandığı değerlendiriliyor. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu trajik olay, akaryakıt tankerlerinin güvenliği ve bakımı konusunda daha fazla dikkat ve önlem gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: AA