Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Kara Harp Okulu'na katılışının 125. yıl dönümü, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu öğrencileri tarafından Anıtkabir'de yapılan bir ziyaretle anıldı.

Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Gültekin Yaralı başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'e gelerek Aslanlı Yol'dan yürüyüp Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen heyet, Anıtkabir Özel Defteri'ne duygusal bir mesaj bıraktı.

Kastamonu’da Orman Yangını Mücadelesi: Ekipler Seferber Oldu Kastamonu’da Orman Yangını Mücadelesi: Ekipler Seferber Oldu

Tümgeneral Yaralı, deftere yazdığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Kara Harp Okulu'na katılışının 125. yıl dönümünü kutlayarak, Harbiyelilerin vatan ve millet sevgisiyle dolu olduğunu ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmet etme azmiyle eğitimlerine devam ettiğini ifade etti.

Kara Harp Okulu öğrencileri, Atatürk'ün mirasına sahip çıkarak, Türkiye'nin güvenliği ve refahı için kararlılıkla çalışacaklarını belirterek, Atatürk'ün ebedi uykusunda huzur içinde yatmasını dilediler.

20240313 2 62970709 98728581

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı