Ramazan ayının manevi atmosferinde yardım ve dayanışma faaliyetlerine hız veren Avrupa Yetim Eli, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin kırsal köylerinde Müslümanları iftar sofralarında bir araya getiriyor.

Avrupa Yetim Eli, Ramazan faaliyetleri kapsamında Kuzey Makedonya'daki yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ustrumca kenti merkezinde bulunan Avrupa Yetim Eli, bölgedeki Müslümanları hem yardım etmeye devam ediyor hem de iftar sofralarında buluşturuyor.

Dördüncü gününde Erenkök köyünde bir iftar programı düzenleyen Avrupa Yetim Eli, bölgedeki Müslüman toplumunu bir araya getirerek manevi bir atmosferde birlik ve dayanışma içinde olmalarını sağlıyor.

Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Ömer Alkan, yaptığı açıklamada, hayırseverlerin vekâleten düzenledikleri iftar programlarıyla kırsal köylerde yaşayan Müslümanların ihtiyaçlarına destek olmaya devam ettiklerini belirtti.

AB, Rusya’ya Karşı 14. Yaptırım Paketini Kabul Etti AB, Rusya’ya Karşı 14. Yaptırım Paketini Kabul Etti

Kırsal bölgelerde yaşayan Müslüman toplumunun ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara manevi destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu programlar, Ramazan ayının bereketini ve dayanışmasını daha da güçlendiriyor.

Kaynak: (İLKHA)