Avustralya, Ukrayna'ya yönelik yardımlarını artırarak devam ettiriyor. Avustralya Savunma Bakanı Richard Donald Marles, Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal ile Ukrayna'nın Lviv kentinde gerçekleştirdiği görüşme sonrasında yaklaşık 100 milyon dolar değerinde ek askeri yardım yapılacağını duyurdu.

Marles, yapılan yazılı açıklamada, Avustralya savunma sanayisinin desteğiyle sağlanacak bu ek askeri yardımın, İngiltere liderliğinde devam eden Kudu Operasyonu'na da destek sağlayacağını belirtti. Ek yardım paketinin detaylarına da değinen Marles, bunun içerisinde 50 milyon dolar değerinde kısa menzilli hava savunma sistemi, 30 milyon dolar değerinde insansız hava sistemi ve çeşitli ekipmanların bulunduğunu ifade etti.

Irak'taki gruplar, işgal altındaki bölgeyi hedef aldı Irak'taki gruplar, işgal altındaki bölgeyi hedef aldı

Toplam Yardım Miktarı 880 Milyon Dolara Ulaşacak

Avustralya'nın Ukrayna'ya sağladığı askeri yardımın toplamda 880 milyon doları bulduğunu belirten Marles, bu yardımların ülkenin savunma kapasitesini güçlendirmeye yönelik olduğunu vurguladı. Böylece, Avustralya'nın Ukrayna'ya yönelik yardımları savaşın başlangıcından bu yana devam ederken, toplam yardım miktarının 1 milyar doları geçtiğini kaydetti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı