Milli otomobil sporcusu Ayhancan Güven, Avustralya’da düzenlenen Bathurst 12 Saat Yarışı’nda birincilik kürsüsüne çıktı. Güven, bu yarışa ilk kez katıldığı Mount Panaroma Pisti’nde büyük bir başarı gösterdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan yapılan açıklamada, Ayhancan Güven’in Avustralya’daki zorlu pistte birincilik elde ettiği belirtildi. Açıklamada, “Ayhancan, takım arkadaşları Matt Campbell ve Laurens Vanthoor ile birlikte Porsche marka araçla yarıştı. 12 saat süren yarışta zorlu rakiplerine karşı mücadele ederek önemli bir başarıya imza attı.” denildi.

Ayhancan Güven, 2024 Sezonuna Zaferle Başladı

Milli otomobil sporcusu Ayhancan Güven, Avustralya’da düzenlenen Bathurst 12 Saat Yarışı’nda birincilik kürsüsüne çıkarak 2024 sezonuna zaferle başladı. Güven, bu yarışla birlikte dünyanın en önemli GT serilerinden birinde zirveye ulaştı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Yarı Final Heyecanı Yarın Başlıyor Ziraat Türkiye Kupası'nda Yarı Final Heyecanı Yarın Başlıyor

Red Bull sporcusu Ayhancan, yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Bu yarış benim için çok özel bir deneyimdi. İlk kez katıldığım bir pistte birincilik elde etmek çok güzel bir duygu. Takım arkadaşlarıma ve ekibime çok teşekkür ediyorum. 2024 sezonuna böyle bir zaferle başlamak beni çok mutlu etti. Başarılarımın devamını getirmek için çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Kaynak: AA-Anadolu ajansı