Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT), Şanlıurfa'da yüksek sıcaklıklar altında gerçekleştirildi. Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu kentte, öğrenciler hem sıcakla hem de sorularla mücadele etti. 

Yunus Emre Doğan, sınavın genel olarak ideal olduğunu ifade ederken, özellikle matematik sorularında zorlandığını belirtti:  "Sınavım güzel geçti. Sınav soruları gayet idealdi. Girdiğim sınavla TYT'yi düzeltme niyetine girdim. Bahsedilen konular çıkmıştı. Edebiyatta şiir bilgileri, edebi akımlar, halk ve divan edebiyatı, milli edebiyat çıkmıştı. Matematikte biraz zorlandım, fonksiyonlar sorulmuştu." dedi.

İkra Şırak, AYT sorularının zor olduğunu ancak matematik ve sosyal bilgilerin kolay olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’da kayıp kişinin cesedi bulundu Şanlıurfa’da kayıp kişinin cesedi bulundu

Abdussamed Aksoy, sınavın ne çok zor ne de çok kolay olduğunu belirterek, en çok fizikte zorlandığını söyledi:  "Sınav orta dereceliydi. O kadar zor da değildi kolay da değildi. En çok zorlandığım ders fizikti. Klima vardı ama faydasını görmedik. Hem sıcaklıkla hem de sorularla yarıştık." ifadelerini kullandı.

Sözel alandan sınava girdiğini dile getiren Arda Balay, "Edebiyat beklediğimizden kolay geçti. Coğrafya sorularını biraz zorlamışlardı. Tarih dersi çok zor değildi. Felsefe de kolaydı. Din kültüründe birkaç bilgi sorusu dışında diğerleri kolaydı. En çok coğrafyada harita sorusunda zorlandım." dedi.

Kaynak: (İLKHA)