Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ'ın tarihi başkenti Hankendi'de gerçekleşen Nevruz kutlamalarında önemli bir adım attı. Hankendi'de Nevruz ateşini yakarak ulusa seslenen Aliyev, Azerbaycan halkının bayramını coşkuyla kutladı.

Aliyev, yaptığı konuşmada, 2. Karabağ Savaşı'nın ardından ülkenin toprak bütünlüğünü ve egemenliğini sağladıklarını belirterek, Azerbaycan'ın bağımsızlık mücadelesinde elde edilen zaferi ve adaletin tesis edilmesini gururla paylaştı. Nevruz ateşini işgal altındaki topraklarda yakmanın mutluluğunu dile getiren Aliyev, bundan sonra ülkenin gücünü ve kararlılığını herkese gösterme vurgusu yaptı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, ülkenin işgal altındaki bölgelerinde gerçekleştirilen imar ve ihya çalışmalarını, insanların ata yurtlarına dönüşünü ve toprak bütünlüğünün sağlanmasını vurguladı. Ayrıca, Azerbaycan'ın artık tamamen bağımsız ve milli çıkarlara dayalı bir politika izlediğini vurgulayarak, uluslararası alanda ülkenin güçlü duruşunu dile getirdi.

Kuzey Makedonya'da Cumhurbaşkanı Seçimi İçin Oylama Başladı Kuzey Makedonya'da Cumhurbaşkanı Seçimi İçin Oylama Başladı

Aliyev, konuşmasını, Azerbaycan halkının Nevruz Bayramı'nı kutlarken, ülkenin 2. Karabağ Savaşı'ndaki gururunu ve kararlılığını vurgulayarak tamamladı. Artık herkesin Azerbaycan'ı ciddiye alması gerektiğini belirterek, ülkenin geleceği konusunda kararlı olduklarını ifade etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı