Adalet Bakanı Tunç'tan Öldürülen Kedi "Eros" Davasıyla İlgili Yeniden Görülecek Karar Adalet Bakanı Tunç'tan Öldürülen Kedi "Eros" Davasıyla İlgili Yeniden Görülecek Karar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden terör örgütlerini öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgileri paylaşan 170 hesabın tespit edildiğini duyurdu. Bakan Yerlikaya, bu hesaplarla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda 18 kişinin yakalandığını, 19 şüpheli hakkında ise çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Bakan Yerlikaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimize ve Pençe Kilit Harekât bölgesine yönelik sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı olarak Bölücü Terör Örgütünü (BTÖ) öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgiyi alenen yayan şu ana kadar 170 hesap yönetici ve kullanıcısı şüpheli tespit edildi. 133 şüphelinin yurt dışında olduğu belirlendi ve haklarında adli işlemler başlatıldı."

Bu tür sosyal medya hesaplarının terör örgütlerinin propaganda faaliyetlerine hizmet ettiği ve toplumu yanıltmaya yönelik olduğu belirtilerek, güvenlik güçlerinin bu tür hesaplarla mücadelesinin kararlılıkla sürdüğü vurgulandı.

Kaynak: (Haber Merkezi)