Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ve İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile yapılan telefon görüşmesinde, enerji ve sivil havacılık başta olmak üzere ikili ilişkiler ve çok taraflı platformlarda iş birliği imkanları ele alındı. Görüşmede, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ve karşılıklı çıkarları destekleyen adımların atılması konusundaki irade vurgulandı.

Ukrayna, Rusya’nın gözlem uçağını vurdu Ukrayna, Rusya’nın gözlem uçağını vurdu

Ayrıca, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile gerçekleştirdiği görüşmede, İsveç’in NATO’ya üyelik süreci, Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki Daimi Ortak Mekanizmanın müteakip toplantılarının hazırlıkları ve Türkiye-AB ilişkileri ele alındı. Görüşmede, taraflar arasındaki iş birliği ve diyalog mekanizmalarının güçlendirilmesi için adımların atılması konusunda mutabakat sağlandı.

Yapılan görüşmeler, ülkeler arasındaki diplomatik ilişkilerin güçlenmesi ve iş birliği imkanlarının artırılması adına önemli adımların atıldığı bir döneme işaret etti.

Kaynak:  (İLKHA)