Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte 55'inci Cezayir Uluslararası Fuarı'na katılmak üzere Cezayir'e gitti. Göktaş, burada Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) tarafından düzenlenen Türk İş Dünyası Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy: Tarihi eserlerimize sahip çıkıyoruz Bakan Ersoy: Tarihi eserlerimize sahip çıkıyoruz

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Göktaş Türk iş insanlarının Cezayir'deki varlığının iki ülke için hem ekonomik hem de stratejik öneme sahip olduğunu belirtti. Göktaş, Türkiye ile Cezayir arasındaki bağın iki ülkenin cumhurbaşkanları tarafından belirlenen vizyon doğrultusunda güçlendiğini ifade etti.

Cezayir'de faaliyet gösteren iş adamlarının iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve insani ilişkilerde önemli bir köprü olduğunu belirten Göktaş, şöyle konuştu: "Cezayir'de bulunan Türk iş insanlarının varlığı iki ülke açısından hem ekonomik hem de stratejik öneme sahip. Ülkelerimiz arasındaki köprüyü siz oluşturuyorsunuz. Yegane temsilcilerimiz olarak bağları güçlendiriyorsunuz." 

Bakan Göktaş, görev süresi boyunca Cezayirli iş adamlarının çalışmalarını yakından takip ettiğini vurgulayarak, her zaman onların yanında olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı