Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, dünya genelindeki kadın bakanlara ve uluslararası kuruluşların üst düzey kadın temsilcilerine, Anneler Günü dolayısıyla duygusal bir mektup gönderdi. Göktaş, mektubunda anneliğin kıymetini vurgulayarak, Gazze'deki annelerin yaşadığı zorluklara dikkat çekti.

Aile Bakanlığı Üç Kitabı Muzır Yayın İlan Etti Aile Bakanlığı Üç Kitabı Muzır Yayın İlan Etti

Bakan Göktaş, Anneler Günü'nü kutladığı mektubunda annelerin aile ve toplum yapısındaki önemine değindi. Dünya genelindeki farklı tarihlerde kutlanan bu özel günde, annelerin sevgi ve şefkatleriyle toplumları şekillendirdiğine vurgu yaptı.

Göktaş, mektubunda özellikle Gazze başta olmak üzere çatışma altındaki bölgelerde yaşayan annelerin zorlu yaşam koşullarına dikkat çekti. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları karşısında direnen Filistinli annelerin güçlü duruşunu örnek gösterdi ve barış ve adalet için birlikte çalışma çağrısında bulundu.

Bakan Göktaş'ın duygusal ve anlamlı mektubu, uluslararası alanda anneliğin kıymetini ve Gazze'deki insanların yaşadığı zorlukları bir kez daha gündeme taşıdı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı