Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sincan Belediyesi işçilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlamak üzere ziyaret gerçekleştirdi. Temizlik işleri garajında işçilerle buluşan Işıkhan, emekçilerin çalışmalarını yakından takip etti.

Yunanistan’a Kaçmaya Çalışan 3 FETÖ Mensubu Türkiye’de Yakalandı Yunanistan’a Kaçmaya Çalışan 3 FETÖ Mensubu Türkiye’de Yakalandı

Sokakların temizliği için verdikleri emekten dolayı işçilere teşekkür eden Bakan Işıkhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Daha sonra fen işleri garajındaki işçiler ve semt pazarındaki temizlik görevlilerini ziyaret eden Işıkhan, işlerinde kolaylık diledi.

Işıkhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, düzenlenen Çalışma Meclisi'nde işçi, işveren ve memur konfederasyonları ile sendikalardan yöneticilerin çalışma hayatının yapısal sorunlarını görüştüğünü belirtti. Pandemi ve doğal afetlerin çalışma hayatına etkilerini ele alan mecliste, gelecek dönemde ortaya çıkabilecek risklerin de masaya yatırıldığını ifade etti.

Bakan Işıkhan, Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilecek kutlamalara ilişkin, meydanda sendikaların çelenk koyarak saygı duruşunda bulunabileceğini ancak kitlesel eylemlere ve marjinal gruplara izin verilmeyeceğini vurguladı.

Emekçilerin güvenliğinin önemine değinen Işıkhan, vatandaşların güvenliğini sağlayamadıkları takdirde kitlesel eylemlere izin veremeyeceklerini belirtti.

Programını takip eden basın mensuplarına da teşekkür eden Bakan Işıkhan, görevlerinde başarılar diledi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve belediye yöneticileri de ziyarette hazır bulundu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı